Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přátelské utkání 19.2.2012 - nmlmi

 

Jak jsme prožili křest ohněm

 

Před jarními prázdninami nás čekalo ještě přátelské utkání s HBB Praha. Soupeř přijel téměř v plném složení, my přibrali pět benjamínků, z nichž jen Káťa zatím nenašla odvahu se soupeřkám postavit, což se jí po jednom tréninku ani nedivím (do příště ještě potrénujeme a už se nebudeme bát). Ostatní nováčky lze pochválit za snahu a odvahu, Verču i za přesnou střelbu. Rozdíl v herních zkušenostech je ale zatím limitující, proto musíme hrát co nejvíce zápasů, abychom ztrátu dohnali.

S chutí hrající soupeř si sice nechal dát úvodní koš, pak nás ovšem v prvních třech šestinách (stihli jsme odehrát 6x10´ a Péťa udělat osm faulů :) předčil ve všech činnostech. Na rozdíl od nás běhal rychleji, byl neustále v pohybu a stále se pokoušel hrát hoď a běž, nenabízel nám při každém driblinku míč, bez problémů proměňoval dvojtakty, chtěl si doskočit neúspěšnou střelu, kvalitně bránil a měl na svůj věk již jasně organizovanou útočnou hru. My hráli ustrašeně, měli na všechno dosud nezvykle málo času a místa a kupili chybu na chybu. Po přestávce jsme zahodili ostych, snažili se soupeři vyrovnat v rychlosti a nebáli se jít do koše. Na kvalitního soupeře to ovšem nestačilo. Kdo viděl, udělal si obrázek sám. Abychom nekončili negativně, vypůjčím si část hodnocení od soupeře z jeho stránek:

Přestože jsme vyhrály celkem výrazně, soupeř hrál velice dobře, donutil nás k vysokému tempu, k aktivní obraně, k plnému nasazení a k boji o každý míč a každý metr hřiště.

Přidal bych k tomu velmi dobrou a obětavou obranu Šárky a Eli, možná i těch osm faulů pomohlo k pochopení základních obranných principů Pétě, výborně pak zahrála Kája - nejlépe a téměř bez ztrát převáděla míče a několikrát velmi dobře a razantně najela do koše.

Kladno - HB Basket 44:149

Tesárková 12, Malíková 8, Mišková 6, Bušková 4, Kounovská 4, Perseinová 4, Zimolová 4, Libertová 2, Hořavová, Kadlecová, Votavová

Očistec v podobě dalšího přátelského utkání s HBB nás čeká ve čtvrtek 15. března v rámci tréninku na 12. ZŠ. Cesta k tomu, abychom byli důstojnějším soupeřem, vede přes zlepšení každé z vás, tedy přes trénink. K tomu si půjčím ještě jednu citaci z hodnocení tohoto utkání soupeřem - platí totiž i pro nás:

Momentálně nás ale čeká jedna těžká věc....řada 01 musí ve svých dovednostech vylézt o schůdek výš!!! Bude to chvíli bolet, chvíli trvat, asi přijdou slzičky...ale holky nevzdávejte nic, nebojte se ničeho, nenervujte se, zatněte zuby a lezeme nahoru!!! Máte na to, musíte jen překonat první pocity, že to nejde. Půjde to, věřte mi!!!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář